CHS z Botičských Meandrů

O nás

 

Najdete nás v pražských Záběhlicích v sousedství Botičského potoka a Záběhlického zámečku. Na procházky a cvičit chodíme kousek za potok na louky a pole. Přes blízký ovocný sad chodíváme až k Hostivařské přehradě.

Naší první fenku golden retrievera Cathy Od Hradu Veveří jsme si přivezli v červenci r. 2001 z chovatelské stanice Od Hradu Veveří. Původně jsme chtěli, asi jako mnozí chovatelé před námi, pejska pouze pro radost, aby s námi trávil léto u vody a zimu na horách.Prostě kamaráda pro všední i sváteční dny.

S chovatelkou jsme zůstali v kontaktu, poznali jsme pár majitelů Cathynčiných sourozenců i z ostatních vrhů a několikrát jsme se zúčastnili akcí pořádaných „Veveřáky" . Když začala Cathy růst do krásy, podlehli jsme i my pokušení zkusit štěstí na výstavě. A protože se nám hned z kraje dařilo, přihlásili jsme se i na několik mezinárodních a klubových výstav v Čechách, na Slovensku a v několika dalších evropských státech.

K výstavám se přidal i nutný výcvik, nejdříve základní poslušnost a později i výcvik lovecký. V r.2002 v létě jsme na táboře pořádaném RK složili OVVR. Za pomoci zkušených výcvikářek Evy a Jindry z pražského retrívřího cvičáku se nám zatím podařilo úspěšně absolvovat PZ a BZ a ověřit si lovecké vlohy na honech na bažanty.

Chovatelská stanice „Z Botičských Meandrů" byla zaregistrována dne 13.12.2002. pod č.: 1378/02 a v roce 2004 jsme odchovali  na podzim náš první vrh. Otcem našich 9ti štěňat se stal holandský pes Sequins Shamrock. Z tohoto spojení zůstala v naší CHS fenka Aristea Z Botičských  Meandrů / Jessy /. Také ona má již za s sebou první úspěchy na výstavách a na táboře v Albeři absolvovala OVVR. Počátkem r.2009 nám bohužel odešla přes duhový most po krátké a zákeřné nemoci ve věku 5 let.

V květnu r.2009 jsem si přivezla do naší rodiny dlouho očekávaný přírůstek až ze slunného Španělska.Je jím zlatá fenka Lenda Moura Soul - Lexy, pyšnící se výborným rodokmenem, veselým temperamentem a také, z čehož mám velkou radost, prokazuje velmi dobré vlohy pro lovecký výcvik. Má vše ještě před s sebou a já věřím, že spolu prožijeme spousty pěkných chvil.

S Lexy jsem si splnila hlavně své přání vychovat z ní pracovní fenu. Lexy absolvovala skoro všechny lovecké zkoušky předepsané pro retrievery a zakončila získáním označení " Všestranně upotřebitelná fena ". S Lexy se též pravidelně objevujeme v bažantnici Konopiště a obě nás práce při přinášení bažantů nesmírně baví. Lexy měla dva opravdu povedené vrhy " D " a " E ". Jsou nejen exteriérově a povahově povedené, ale hlavně zdravé a to je to nejdůležitější. Bohužel v 5ti letech, půl roku po posledním vrhu Lexy onemocněla autoimunitní chorobou zvanou chronická poliarthritis, která od základů překopala naše další chovatelské plány. Díky našemu vynikajícímu veterináři byl problém vcelku velmi rychle odhalen a tříměsíční léčba kortikoidy tuto nemoc zastavila... skoro zázrak! Lexy je nyní, rok po nemoci v pořádku a dál se věnujeme práci a sem tam výstavě, ale neobešlo se to bez následků. Její štítná žláza přestala pracovat a v kloubech zůstaly sice malé, ale přeci jen stopy arthrozy. Tohle vše znamená konec její chovné kariery a mé přání nechat si po ní fenku. Netruchlíme, protože jsme šťastní, že vůbec žije.

Z  Lexy posledního vrhu jsem si nechala ve spoluvlastnictví se svou kamarádkou Evou Šípovou Eru. Je to zatím mladá fenka, ale od začátku své výstavní kariery sbírá jeden úspěch za druhým.Začíná s paničkou pracovat, aby v r.2014 absolvovala OVVR a další lov. zkoušky. Doufáme, že se stane chovnou fenou a já si budu moci vybrat pokračovatelku naší chovné stanice po Lexynky dcerce :). Era se stala také lovecky upotřebitelnou fenou a pracuje se svou matkou Lexy občas v bažantnici a moc ji to baví.

V únoru r.2015 jsem si po Erunce dovezla její úžasnou dceru Dream Domeniku Evigold ( Niku ). Je to zlatý rarach, neposedný, přitom mazlivý, velmi učenlivý a vstřícný. Po překonání bouřlivé puberty, jsme spolu začaly pracovat jak v loveckém výcviku, tak i v obedienci,která ji velmi baví. Nika je velmi pěkná exterierová fenka a tak máme i úspěchy na výstavách. Nika je šampionkou CZ a máme zatím složeny jedny lovecké zkoušky a zdaleka nekončíme ! I Nika se již zapojila do práce v bažantnici a pracuje velmi dobře. V r 2017 odchovala 10 štěňátek, z nichž jednu holčičku máme opět ve spoluvlastnictví s CHS Evigold. Věříme, že má před s sebou slibnou budoucnost. Jmenuje se Gaia z Botičských Meandrů.

© 2023 zboticskychmeandru.cz, skript retrivri.cz, aktualizace 31.12.2022
Šíření obsahu stránek je bez předchozího souhlasu majitele ZAKÁZÁNO.