CHS z Botičských Meandrů

Vrh I - deníček (den po dni)

1. týden Štěňátka už mají všechna své nové majitele, kteří se na ně moc těší. Sami si vybrali jména, které brzy zveřejním.Musela jsem už ostříhat všem drápky. Jak jsme na tom s váhovými přírůstky můžete sledovat v sekci štěňátka.

 

 10.5. porod - Nika se ráno  již nenasnídala, byla neklidná a zdržovala se v porodní bedýnce. Po druhé hodině ji odtekla plodová voda a byly povoláni porodní andělé - Libuška a Martinka, veterinářka a veterinární sestřička. Je štěstí mít za kamarádky takové profese. Nika už má na porod pro mě hraniční věk a tak jsem byla vděčná za dohled. Zhruba ve čtyři začaly stahy, ale nic moc silné a časté. Po nějaké době se Líba koukla sonem, co se tam děje, protože do porodních cest nikdo do té doby nenakoukl. Nezdálo se jí to a tak jsme jely k ní do ordinace a rozhodly se pro císařský řez. Byla jsem přítomna a tak jsem na vlastní oči viděla a zažila, jaký je to fofr rychle vyndat mimina z dělohy a ošetřit je. S Martinkou jsme obě měly plné ruce práce - vyndat z obalu, oddělit placentu, otřít,probrat... No při počtu jednou takovém bychom nejspíš volaly sousedy na pomoc :D.

 No a tak začaly pro mě nervy, bude tam, nebude... první kluk, druhý kluk, třetí kluk a huráááá holka a pak poslední klučík a konec. Takže Nikuška mi nadělila pokračovatelku - slááávááá. Po císaři a vykastrování ji Libuška probrala, naložily jsem ji do auta i s košíkem štěňat a jely s Martinkou domů. Libuška mi pak napsala ještě na co přišla během operace. Nika měla bohužel část dělohy zasrůstovanou a mimina tím zůžením nemohla prolézt. Takže to prostě jinak nešlo. Doma se Nika začala starat, jako by ani nebyla na zákroku. Je to prostě super mamina. Miminka o váhách mezi 460 - 510 g se čile krmila a vypadala spokojeně. 

 Děkuji moc holkám za podporu a pomoc, nepřišly jsme ani o jedno štěně , Nika je v pořádku a já mám svou Izzy ♥.

 

© 2024 zboticskychmeandru.cz, skript retrivri.cz, aktualizace 15.07.2024
Šíření obsahu stránek je bez předchozího souhlasu majitele ZAKÁZÁNO.