CHS z Botičských Meandrů

Zkoušky skončily, začaly hony

  Letošní rok jsem se s Nikou hlavně věnovala výcviku a loveckým zkouškám.Výstava též nějaká byla, ale méně , než jiné roky. Fenky, ty chovné, to zrovna nemají jednoduché. Hárání či štěňátkování, to vždycky komplikuje plánování akcí - kluci to mají v tomto ohledu jednodušší.

 Nika se letos zúčastnila Pražského derby, kde za šíleného vedra skončila na šestém místě, ZPR a Všestranných zkoušek. ZPR jsme dokončily díky limitní známce z vlečky pernaté, ale s vysokými body ve III. ceně a náročný Rožumberský pohár, tentokrát za deštivého a větrného počasí jsme bohužel nedokončily. Nic těžšího jsme s Nikou ještě nešly. I tak jsem ale na ní moc pyšná.První den, malý a velký les pracovala krásně, hlavně za barvu jsem vděčná.Druhý den bohužel nedohledala kachnu v rákosí a bylo ... No nevadí, příští rok jedeme zase.Rožumberák je prostě výzva a my do ní jdeme.

Od konce října jsme začaly opět jezdit do Konopišťské bažantnice na hony  a jednou jsme přijaly pozvání kamarádky Vlasty a vyrazily do Ploužnice. Hned z kraje sezóny jsem mimořádně vzala na Konopiště obě své fenky. Lexy na pořádnou práci už nestačí a tak se byla rozloučit se svou osmou pracovní sezónou. V únoru ji bude 11 let a tak bylo už načase řící sbohem. Lexynka poctivě dohledávala a Nika zvládala kopečky a hlavně křídlované bažantíky. Do vody pro bažanta ovšem vlezly obě .... :D

 Takže nyní pracuje už jen Nika a Lexy doma dělá společnost pánečkovi.

© 2022 zboticskychmeandru.cz, skript retrivri.cz, aktualizace 14.06.2022
Šíření obsahu stránek je bez předchozího souhlasu majitele ZAKÁZÁNO.